DRESKOT

Czyli streszczony dress code

Jak się ubierać w domu?

 

Źródło:sxc.hu
Źródło:sxc.hu

Podstawą stroju domowego jest wygoda. W domu chcemy odpocząć, poczuć się swobodnie i przytulnie. Z radością pozbywamy się oficjalnych strojów, wszystkiego co uciska, gniecie się i rozciąga np. podczas siedzenia z podwiniętymi nogami w fotelu.

Stąd strój domowy powinien być: wygodny i miły w dotyku.
Powinien tez być trwały, bo oprócz wypoczynku, dom oferuje większości z nas moc atrakcji, jak: porządki, gotowanie, zabawy z dzieckiem. To sporty dla wytrwałych – potrzebują mocnych ubrań. Nietrudno tu zostać Kopciuszkiem z powyciąganymi rękawami, powypychanymi kolanami w spodniach i mnóstwe molam na bluzce (ps. nigdy nie zostawiajcie poplamionych bluzek na “po domu”). Oczywiście jeśli nie zwróci się uwagi na pewne szczegóły.

Spodnie
Najlepszym wyborem są tutaj stroje sportowe. Nie chodzi o to, żeby paradować po domu w dresie. Idealnym wyborem są legginsy i wszelkiego rodzaju bawełniane spodnie do jogi, aerobicu itp. Wybieramy materiały lekkie i elastyczne – najlepsze połączenie daje bawełna z elastanem. Korzystając ze wspaniałych materiałów unikajmy jednak typowo sportowego wzornictwa, zbyt mocnego eksponowania marek, chodzi o dobry materiał – nie o wygląd zawodniczki przed startem.

Bluzki
Tutaj możliwości jest wiele. Miękkie i elastyczne bluzki i tuniki dostępne są w każdym sklepie z odzieżą. Spróbujmy dopasować cos do legginsów. Warto zwrócić uwagę na ich jakość. Mocna bawełna, bawełna z domieszką elastanu czy poliestru.

Sukienki i spódnice
Latem lekkie bawełniane i poliestrowe – zimą z grubszej bawełny i wełny.

A Wy? Na jaki ubiór stawiacie w domu?